Saját pénzéből fizette be rászoruló diákjait az iskolai menzára egy brit tanár. És nem ő az egyetlen, aki így tett
Megelégelte, hogy a diákjai egészségtelen ételeket, vagy épp semmit sem hoznak magukkal ebédre.
Megelégelte, hogy a diákjai egészségtelen ételeket, vagy épp semmit sem hoznak magukkal ebédre.
Tanítási napokon ebédet, valamint tízórait és uzsonnát kell biztosítani, ez a szabály érvényes akkor is, ha az iskolák zárva vannak vagy digitális oktatás van. Mégis hogyan működik ilyenkor az iskolai menza?
A téli szünetben - ahogyan az összes iskolai szünetben - is biztosítja a kormány az ingyenes gyermekétkeztetést a rászoruló diákoknak - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) kedden az MTI-vel.
A őszi szünetben - ahogyan az összes iskolai szünetben - is biztosítja a kormány az ingyenes gyermekétkeztetést a rászoruló diákoknak - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) kedden az MTI-vel.
Még lehet igényelni a nyári szünetre az ingyenes étkeztetést, a hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek napi egy tál meleg ételt kaphatnak az iskolai szünetben - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkársága
A tavaszi szünetben is igényelhetik a rászoruló gyermekek szülei az ingyenes étkeztetést, így akár 208 ezer fiatal kaphat meleg ebédet - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkársága.
Az őszi szünetre is igényelhetik a rászoruló családok a napi egyszeri ingyenes melegétel-ellátást gyermekeiknek - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkársága.
A Magyar Önkormányzatok Szövetsége nem ért egyet az óvodai és bölcsődei ingyenes étkezés tömeges kiterjesztésével, ez szerintük túlságosan megterheli majd az amúgy is nehéz helyzetben lévő önkormányzatokat – írta a Magyar Nemzet.
A kormány jelentősen kiterjeszti az ingyenes étkeztetésben részesülő gyermekek körét, a feladatra fordítható összeg pedig jövőre megközelíti a 60 milliárd forintot - jelentette be Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere a csütörtöki kormányszóvivői tájékoztatón.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.